İTÜ Bilişim Enstitüsü mezunumuz Dr. Kamil Karaçuha, Leopold B. Felsen Vakfı tarafından verilen “Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü”ne değer görüldü. 

Leopold B. Felsen Vakfı, 2007 yılından bu yana Türk öğrencilerin/araştırmacıların elektromanyetik alanına katkılarını teşvik etmek amacıyla “Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü”nü vermektedir. Yıllık toplam tutarı 5.000 dolar olan ödül, Prof. Felsen’in vasiyetine göre Türkiye’de yapılan araştırmaları kapsıyor ve yüksek lisans ile doktora seviyesindeki araştırmacılara veriliyor.

Değerli mezunumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Dr. Kamil Karaçuha Hakkında

Dr. Kamil Karaçuha 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiş olup, takip eden senede aynı üniversitenin Fizik bölümünden de mezun olmuştur. 2017-2021 yılları arasında doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, Bilişim Enstitüsü Bilgi ve Haberleşme Mühendisliği programında tamamlamıştır. Bu süre zarfında, aynı kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Doktora çalışmaları sırasında, elektromanyetikte analitik ve sayısal yöntemler, anten ve saçılma problemleri üzerine araştırmalar yapmıştır. Bununla birlikte, Vodafone Future Lab desteğiyle, veri modellemesi, anten ve kuramsal elektromanyetik çalışmalarını projeler kapsamında da sürdürmüştür.

2021 senesinde, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ndeki Sosyoloji lisans programını tamamlamıştır. Şu an, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kamil Karaçuha’nın onun üzerinde uluslararası makalesi ve yine onun üzerinde uluslararası konferans bildirisi mevcuttur.

kamil_karacuha